Betlejemskie Światło Pokoju od wczoraj jaśnieje w wieluńskim ratuszu. Wszystko za sprawą wieluńskich harcerzy, którzy przynieśli światło przekazane polskim harcerzom od skautów słowackich.

24 czerwca gromada „Przyjaciele Koszałka Opałka” ze Szkoły Podstawowej w Masłowicach uczestniczyła w biwaku integracyjno – pożegnalnym w Kamionie. W biwaku uczestniczyło 12 zuchów, którego drużynową jest Urszula Sujka i 2 harcerzy, działających w ZHP w Wieluniu.

Od ponad 2 lat w Wieluniu działa 5 Wieluńska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska ,,Cichociemni". Zbiórki drużyny odbywają się w każdy piątek o godzinie 16.30 w harcówce, która mieści się przy ul Kilińskiego (koło radia). Na zbiórkę może przyjść każdy kto ma ukończone 10 lat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zadzwoń do drużynowej Oli tel. 724 057 630. Zapraszamy !

Harcerze z 5 Wieluńskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej

22 lutego  harcerze 5 Wieluńskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej wzięli udział w DMB, czyli Dniu Myśli Braterskiej. Jest to jedno z ważniejszych świąt skautów na całym świecie.

19 grudnia wszystkie zuchy i harcerze z Gminy Wieluń spotkały się w Kurowie aby wspólnie połamać się opłatkiem i śpiewać kolędy. Na spotkanie zaproszeni zostali również Komendant Hufca Łask Edward Kondratiuk, burmistrz Janusz Antczak i zastępca burmistrza Janusz Pamuła. Z zuchami przybyli ich drużynowi oraz dyrektorzy szkół, w których działają gromady zuchowe.

Prawie 100 zuchów wzięło udział w biwaku zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Masłowicach przez Hufiec ZHP w Łasku. My się zimy nie boimy – mówiły dzielne maluchy, których zaskoczyła pod Wieluniem biała aura.