ologowanie

Gmina Wieluń otrzymała 1,17 mln złotych na Budowę szlaku turystycznego śladem Wieluńskiej Kolejki Wąskotorowej, Wieluń-Mokrsko-Praszka-Olesno w ramach dofinansowania unijnego. Projekt Gminy Wieluń jest jednym z 21 przedsięwzięć z całego woj. łódzkiego, które zyskały akceptację Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach rozdziału pieniędzy na rozwój infrastruktury turystycznej.

Gmina Wieluń informuje, że inwestycja budowy boisk do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki przy Szkole Podstawowej w Gaszynie została dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Uprzejmie informujemy, że w odpowiedzi na prośby mieszkańców dbających o groby bliskich zmarłych na wieluńskim cmentarzu, zamontowaliśmy 7 kamer monitoringu miejskiego na cmentarzu komunalnym w celu stałego monitowania nekropolii. Mamy nadzieję,  że obecność kamer spowoduje spadek kradzieży, zapobiegnie dewastacjom pomników oraz podniesienie poziom bezpieczeństwa odwiedzających mogiły najbliższych.

Informujemy, że Gmina Wieluń jest partnerem projektu PUP "Regionalna platforma e-usług publicznych w obszarze kultury i turystyki oraz innych spraw obywatelskich", którego głównym celem jest wyrównanie dysproporcji w zakresie dostępu i wykorzystania technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) na terenie województwa łódzkiego oraz poprawa wykorzystania zaawansowanych technologii informacyjnych przez mieszkańców.

Gmina Wieluń informuje, iż uzyskała środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na zadanie pn. „Europejskie Centrum Kultury, Dialogu i Pojednania w Wieluniu - przebudowa i rozbudowa Kino-Teatru Syrena”.